საქართველოს სათამაშო ბიზნესის ასოციაციამ საქსტატის ორგანიზებულ გასვლით სამუშაო შეხვედრაში მიიღო მონაწილება
21 ივნ, 2021
17-18 ივნისს ქალაქ ბორჯომში გაეროს განვითარების პროგრამისა (UNDP) და შვედეთის მთავრობის მიერ დაფინანსებული პროექტის - “საქსტატის ინფრასტრუქტურის გაძლიერება და შესაძლებლობების განვითარება" ფარგლებში საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულმა სამსახურმა ჩაატარა გასვლითი სამუშაო შეხვედრა, რომელსაც ესწრებოდა საქართველოს სათამაშო ბიზნესის ასოციაციის აღმასრულებელი წევრი გიორგი მამულაიშვილი.
სამუშაო შეხვედრაში ასევე მონაწილეობას იღებდნენ დარგობრივი ბიზნეს ასოციაციების ხელმძღვანელი პირები და ბიზნესის წარმომადგენლები. შეხვედრას საქსტატის აღმასრულებელი დირექტორი გოგიტა თოდრაძე ხელმძღვანელობდა. შეხვედრის ფარგლებში გაიმართა დისკუსია, მონაწილეებმა განიხილეს სტატისტიკურ მონაცემებთან არსებული საჭიროებები.
გარდა ამისა, ორდღიანი სამუშაო შეხვედრის, მონაწილეები გაეცნენ საქართველოს სტატისტიკის სისტემის განვითარების ძირითად მიმართულებებს, საქსტატის მიერ შემუშავებულ პროდუქტებს, სერვისებს და სამომავლო გეგმებს. ასევე, განიხილეს სტატისტიკური მაჩვენებლების გაანგარიშების მეთოდოლოგიურ თავისებურებებსა და მათ გამოყენებასთან დაკავშირებულ საკითხები; იმსჯელეს სხვადასხვა სტატისტიკური ინდიკატორებისა და მონაცემების საჭიროებებზე.
საქართველოს სათამაშო ბიზნესის ასოციაციამ საქსტატის ორგანიზებულ გასვლით სამუშაო შეხვედრაში მიიღო მონაწილება საქართველოს სათამაშო ბიზნესის ასოციაციამ საქსტატის ორგანიზებულ გასვლით სამუშაო შეხვედრაში მიიღო მონაწილება საქართველოს სათამაშო ბიზნესის ასოციაციამ საქსტატის ორგანიზებულ გასვლით სამუშაო შეხვედრაში მიიღო მონაწილება

The National Statistics Office of Georgia continues field information meetings for the users of statistical information.
The meeting, which takes place on June 17-18 in Borjomi, is held in the framework of the project: "Strengthening Geostat Infrastructure and Capacity Development", funded by United Nations Development Program (UNDP) and the Swedish government.
Mr. Gogita Todradze, Executive Director of Geostat is chairing the working meetings, attended by the heads of the business associations and business representatives.
During the two-day working meeting, participants will get information about the main directions of the development of the Georgian statistical system, products, services and future plans developed by Geostat, as well as the peculiarities of the methodologies for calculating statistical indicators and issues related to their use; Various statistical indicators and data needs will be discussed as well.
During the meeting, the needs related to statistical data will be discussed, which will be reflected in the future plans of Geostat.
Ten working meetings are planned within the framework of this project, where different groups of users of statistical information will participate.
Georgian Gambling Business Association participated in a working meeting organized by Geostat Georgian Gambling Business Association participated in a working meeting organized by Geostat Georgian Gambling Business Association participated in a working meeting organized by Geostat