Synot ბულგარეთის ბაზარზე შევიდა
სათამაშო პროვაიდერმა Synot-მა წარმატებით მოიპოვა ლიცენზია ბულგარეთის ბაზარზე ოპერირებისთვის, რაც კომპანიისთვის აღმოსავლეთ ევროპაში პოზიციების გამყარებისა და ახალი შესაძლებლობების შექმნის საფუძველს წარმოადგენს.
მას შემდეგ, რაც Synot-მა მიიღო ოფიციალური ათწლიანი ლიცენზია სათამაშო პორტფელის წარმოებისა და დისტრიბუციისთვის, კომპანია აქტიურად ემზადება ბულგარეთის ბაზარზე გასასვლელად. ამასთან, ლიცენზია Synot-ს ტექნიკური სერვისების გაუმჯობესების შესაძლებლობას აძლევს.
2023 წლის ნოემბერში Synot-მა პარტნიორობა დაამყარა Galaxsys-თან, რაც Synot Interactive პლატფორმაზე უნარებზე დაფუძნებული თამაშების პორტფოლიოს დამატებით განხორციელდა. ამას მალევე მოჰყვა Gamanza Group-თან შეთანხმება, რომელმაც კომპანიას ევროპის ბაზარზე საქმიანობის კიდევ უფრო გაეფართოების საშუალება მისცა.
ლიცენზია მიზნად ისახავს Synot-ის გაფართოებას ბალკანეთში, რასაც საფუძველი ჩაეყარა ოქტომბერში, როცა კომპანიამ ხელშეკრულება გააფორმა სლოვაკეთში Casino Gameworld-თან.
„მოხარულები ვართ, რომ ბულგარეთის ბაზარზე ლიცენზია მივიღეთ. ამ გზით ჩვენ შეგვიძლია გავაგრძელოთ ჩვენი დასახული მიზნების განხორციელება ბალკანეთის რეგიონში და ჩვენი ყველაზე წარმატებული პროდუქტები ხელმისაწვდომი გავხადოთ ბულგარელი მომხმარებლებისთვისაც.”
“ლიცენზიას მივიღებთ ზუსტად დროულად მომავალი BEGE-ს გამოფენისთვის სოფიაში. ველით ადგილობრივ ოპერატორებთან შეხვედრას, ნაყოფიერ დისკუსიებს და ჩვენი ყველაზე წარმატებული პროდუქტების პრეზენტაციებს, როგორც ონლაინ, ასევე მიწის განყოფილებებიდან” - განაცხადა „სინოტ ჯგუფის“ საერთაშორისო ბიზნესის განვითარების დირექტორმა, სტანისლავ სტანევმა.

Synot Enters Bulgarian Market
Gaming provider Synot has successfully obtained a license to operate on the Bulgarian market, expanding its presence in yet another region of Eastern Europe.
Having received an official ten-year license for the production and distribution of its gaming portfolio, Synot is preparing to enter the Bulgarian market. In addition, the license allows the company to develop gaming-related technical support in the region.
In November 2023, Synot entered into a content distribution partnership with Galaxsys , which saw its portfolio of skill-based games launched on the Synot Interactive platform. This was followed by an agreement with Gamanza Group , which saw the provider expand its presence in Europe.
The licensing deal aims to further expand Synot's presence in the Balkans following the signing of an agreement with Casino Gameworld in Slovakia in October.
"We are very pleased to have received the license for the Bulgarian market. This way we can continue to implement our expansion plans in the Balkan region and make our most successful products available to Bulgarian customers as well.
The license comes just in time for the upcoming BEGE exhibition in Sofia, where we expect to meet with most of the local operators and have some fruitful discussions and presentations of our most successful products from both online and land-based divisions,” said Stanislav Stanev, Director of International Business Development at Synot Group .