20 ივნისს ურუგვაის პრეზიდენტმა ლუის ლაკალლე პოუმ მიიღო დეპუტატები და სენატორები ეროვნული პარტიისგან თავის რეზიდენციაში. შეხვედრის შედეგად, 2022 წლის ივლისში გადაწყდა კენჭისყრა ონლაინ კაზინოების ლეგალიზაციის შესახებ კანონპროექტზე .
პარტიის სენატორმა მარიო კოლმანმა მედიას განუცხადა, რომ პრეზიდენტმა დეპუტატებს სთხოვა კანონპროექტის კენჭისყრა მომავალ თვეში.
დოკუმენტი პარლამენტარებს გასული წლის ნოემბერში წარუდგინეს. მისი დებულებების თანახმად, სახმელეთო კაზინოს ოპერატორები, რომლებიც მოქმედებენ კონცესიის ხელშეკრულებებით, მიიღებენ ონლაინ კაზინოს ამოქმედების ნებართვას.
ლიცენზიების გაცემასა და მართვაზე პასუხისმგებელი იქნება ქვეყნის კაზინოების გენერალური დირექტორატი ( DGC ) .
ამჟამად FDA-ს ჯერ არ აქვს დადგენილი მოთხოვნები, რომლებიც უნდა აკმაყოფილებდეს სერვისის პროვაიდერს - ხარისხისა და ინფორმაციის უსაფრთხოების სერთიფიკატების ჩათვლით.
გარდა ამისა, საჭირო იქნება გადახდის მეთოდების გადაწყვეტა და პასუხისმგებლიანი სათამაშო პოლიტიკის შემუშავება, კონტროლის პროცედურები, ზედამხედველობა და ა.შ.

On June 20, Uruguayan President Luis Lacalle Pou received deputies and senators from the National Party at his residence. As a result of the meeting, it was decided in July 2022 to vote on the draft law on the legalization of online casinos .
Party senator Mario Colman told the media that the president has asked lawmakers to vote on the bill next month.
The document was submitted to the parliamentarians in November last year. According to its provisions, land-based casino operators operating under concession agreements will receive permission to launch online casinos.
The country's General Directorate of Casinos ( DGC ) will be responsible for issuing and managing licenses .
At present, the FDA has yet to establish the requirements that a service provider must meet - including quality and information security certifications.
In addition, it will be necessary to decide on payment methods and develop a responsible gambling policy, control procedures, supervision and much more.