ახალმა კანონმა სათამაშო ბიზნესის შესახებ და დაწესებულმა შეზღუდვებმა ვერ იმუშავა - აზარტული თამაშების ინდუსტრიამ იატაკქვეშ გადაინაცვლა. ქვეყანაში ასზე მეტი არალიცენზირებული ონლაინ კაზინო გაჩნდა. საქართველოდან მოთხოვნა იმდენად დიდი იყო, რომ გაურკვეველი წარმომავლობის საიტებმა სერვისები ქართულ ენაზეც კი დაამატეს.
კანონით 25 წლამდე თამაში აკრძალულია, თუმცა მოქალაქეებმა გამოსავალი იპოვეს. ისინი ონლაინ კაზინოებში ოჯახის წევრების მონაცემებით რეგისტრირდებიან.  არალიცენზირებულ კაზინოებზე კი ეს შეზღუდვაც კი არ არსებობს და მას ხალხი უკვე მიაწყდა.
დამტკიცდა ის, რომ ღარიბაშვილის  ინიციატივით მომზადებული კანონის მიზანი მხოლოდ დამოუკიდებელი მედია კომპანიების ფინანსური წნეხი იყო.
ახალი კანონის კიდევ ერთი კრახი ის არის, რომ თამაშდამოკიდებულთა ბაზაში ბოლო მონაცემებით, მხოლოდ 518 პირია რეგისტრირებული. ანუ, თითქმის მილიონამდე მოთამაშიდან, სახელმწიფომ თამაშის უფლება მხოლოდ ამდენ ადამიანს აუკრძალა.
ოპოზიცია ახლა კიდევ უფრო მეტად არის დარწმუნებული, რომ მმართველმა პარტიამ ლეგალურ სათამაშო ინდუსტრიას დიდი ბოქლომი იმის გამო დაადო, რომ ტელევიზიებისთვის რეკლამა აეკრძალა. ლუდომანიის პრობლემა კი ქვეყანაში ახლა იმაზე მძიმედ დგას, როგორც არასდროს.

The new law on the gambling business and the imposed restrictions did not work - the gambling industry went underground. More than a hundred unlicensed online casinos have appeared in the country. The demand from Georgia was so great that sites of unknown origin even added services in Georgian.
By law, it is forbidden to play under the age of 25, but citizens found a way out. They register in online casinos with the data of family members. Unlicensed casinos don't even have this restriction, and people have already run into it.
It was proved that the goal of the law prepared by Gharibashvili's initiative was only financial pressure on independent media companies.
Another drawback of the new law is that, according to the latest data, only 518 people are registered in the database of gambling addicts. That is, out of almost a million players, the state banned only so many people from playing.
The opposition is now even more convinced that the ruling party has put a big lock on the legal gambling industry by banning television advertising. The problem of ludomania in the country is now more serious than ever.