საფეხბურთო კლუბ „დინამო თბილისის“ სპონსორი კომპანია Betlive აღარ იქნება. ამის შესახებ „დინამო თბილისის“ აღმასრულებელმა დირექტორმა ზაზა დოლიძემ BM.GE ს განუცხადა.
„ახალი სეზონისთვის, ახალი პირობებით, შეთანხმებული კონტრაქტი შეჩერდა; მიზეზი რეგულაციებია, რომელიც აზარტული თამაშების სექტორს ეხება“, - განაცხადა ზაზა დოლიძემ.
მისი თქმით, Betlive-ის სპონსორობის გარეშე დარჩენა კლუბისთვის მნიშვნელოვანი ფინანსური ზიანია.
სასპონსორო პაკეტის დაკარგვით, "დინამოს“ ბიუჯეტს 15% დააკლდება“, - ამბობს „დინამო თბილისის“ აღმასრულებელი დირექტორი.
ზაზა დოლიძის თქმითვე, არამარტო მათი კლუბისთვის, აზარტული თამაშების სექტორი, სხვა ბევრი კლუბისთვისაც მნიშვნელოვანი დაფინანსების წყარო იყო და მათი ჩანაცვლება სხვა პარტნიორებით რთული იქნება.
ინფორმაციისთვის: აზარტული თამაშების კომპანიებისთვის დაწესებული შეზღუდვების ნაწილი უკვე ძალაშია. 2022 წლიდან ამ ბიზნესში ჩართულ სუბიექტებს გადასახადები გაეზარდათ და მათი დასაბეგრი ბაზა 65-70%-ით არის მომატებული. სხვა რეგულაციები, რომლებიც მათ შორის რეკლამის აკრძალვას ითვალისწინებს და ასევე კრძალავს მილიონამდე ადამიანისთვის აზარტულ თამაშებში ჩართულობას, პირველი მარტიდან ამოქმედდება.

Betlive will no longer be the sponsor of the football club "Dinamo Tbilisi". Zaza Dolidze, Executive Director of "Dinamo Tbilisi" told BM.GE about it.
"For the new season, under new conditions, the contract was suspended; The reason is the regulations regarding gambling, ”said Zaza Dolidze.
It is known that staying without Betlive sponsorship is a significant damage mission for the club.
"By losing the sponsorship package, Dinamo's budget will be reduced by 15%," said the executive director of Dinamo Tbilisi.
According to Zaza Dolidze, not only for their clubs, for gambling, but also for many other clubs, it was an important financial source and it will be difficult to replace them with other partners.
For information: Full effect of part of the restrictions imposed by gambling companies. From 2022, the entities involved in this business have increased their taxes and their tax base is 6-70% higher. Other regulations, including a ban on advertising and a ban on gambling for up to a million people, will take effect on March 1.