ზანეტი, ზედორფი და მაიკონი ასტანა არენაზე ლეგენდების მატჩში ითამაშებენ
2025 წლის 25 აპრილს ასტანა არენა ლეგენდების მატჩს უმასპინძლებს, სადაც წარსულის ცნობილი ფეხბურთელები, მათ შორის მაიკონი, ხავიერ ზანეტი და კლარენს ზეედორფი, ითამაშებენ.  ეს ვარსკვლავებით სავსე ღონისძიება გულშემატკივრებს დაუვიწყარ სანახაობას ჰპირდება და ლეგენდების ახალი მსოფლიო ტურის დაწყებას აღნიშნავს ცენტრალურ აზიაში. კიდევ ერთი მატჩი ყაზახეთში 2025 წლის შემოდგომისთვის არის დაგეგმილი.
SMH SPORTS-ის გენერალური დირექტორის მოადგილე, ნიკა ქევხიშვილი, მომავალ მატჩზე აღფრთოვანებას არ მალავს: „მოხარულები ვართ, რომ ლეგენდების მატჩი ყაზახეთში ჩატარდება  და გულშემატკივრებს უნიკალურ შესაძლებლობას ვთავაზობთ – პირადად იხილონ ჩვენი დროის საუკეთესო ფეხბურთელთა ნაწილი. მატჩი, რომელიც ყაზახეთში ფეხბურთის ეროვნულ დღეს ეძღვნება, უნდა იყოს შთაგონება ახალგაზრდა ტალანტებისთვის და კიდევ უფრო გააერთიანოს გულშემატკივარი. ჩვენ ყველაფერს გავაკეთებთ, რათა ეს მატჩი ყველასთვის დაუვიწყარ მოვლენად იქცეს.“
Legends Match-ის ჩატარება შესაძლებელი გახდა ძირითად პარტნიორებთან და სპონსორებთან თანამშრომლობით, რომლებიც იზიარებენ ფეხბურთის და საზოგადოების ფეხბურთით გატაცებას. ღონისძიების მთავარ სპონსორად 1xBet გამოცხადდა.
„მოხარული ვართ, რომ მხარს ვუჭრრთ Legends Match-ს და ხელს ვუწყობთ სპორტული სულისკევთებისა და ფეხბურთისადმი ენთუზიაზმის გაძლიერებას ყაზახეთში“, - აღნიშნა 1xbet Kazakhstan-ის მარკეტინგის დირექტორმა, იური მატიუნმა.
ღონისძიებას ორგანიზებას უწევს ALL STARS Entertainment, სპორტული მარკეტინგის წამყვანი კომპანია, რომლის პროფესიონალური მხარდაჭერა მნიშვნელოვანი ფაქტორი გახდა ღონისძიების წარმატებისთვის.
Wooppay Wallet მხარს უჭერს იმ ღონისძიებებს, რომლებიც აერთიანებს ადამიანებს და შთააგონებს ახალ მიღწევებს. როგორც Legends Match-ის პარტნიორი, კომპანია ხელს უწყობს ყაზახეთში სპორტული კულტურის განვითარებას და მომხმარებლებს უნიკალურ შესაძლებლობას აძლევს, გახდნენ ამ დაუვიწყარი მოვლენის ნაწილი.
ინიციატივას მხარი ყაზახეთის ფეხბურთის ფედერაციამაც დაუჭირა და სპეციალურად მატჩისთვის ყაზახეთის ლეგენდების გუნდი შეარჩია.
ეჭვიც არ გვეპარება, რომ ლეგენდების მატჩი დიდ ინტერესს გამოიწვევს და ფეხბურთის გულშემატკივრებს დაუვიწყარ ემოციებს მოუტანს!

Zanetti, Seedorf, and Maicon to Shine in Astana: Legends Match Brought by 1xBet
On April 25, 2025, Astana Arena will host the Legends Match, featuring football icons of the past such as Maicon, Javier Zanetti, and Clarence Seedorf. This star-studded event promises an unforgettable experience for football fans and marks the beginning of the new Legends World Tour in Central Asia. Another match is also set to take place in Kazakhstan in the fall of 2025.
Nika Kevkhishvili, Deputy General Director of SMH SPORTS, expressed his excitement about the upcoming match: “We are excited to bring the Legends Match to Kazakhstan and give fans a unique opportunity to see some of the greatest footballers of our time in person. On National Football Day in Kazakhstan, such a match should inspire young talent and unite fans even more. We will do our utmost to make the match an unforgettable event for everyone.”
The Legends Match was made possible through collaboration with key partners and sponsors who share a passion for football and community involvement. 1xBet has been announced as the main sponsor of the event.
“We are pleased to support the Legends Match and promote the sporting spirit and enthusiasm for football in Kazakhstan,” said Yuriy Matiun, Marketing Director of 1xbet Kazakhstan.
The event is organized with the support of ALL STARS Entertainment, a leader in sports marketing, whose professional assistance has been instrumental in ensuring its success.
Wooppay Wallet strives to support events that bring people together and inspire new achievements. As a partner of the Legends Match, the company contributes to the development of sports culture in Kazakhstan and provides users with the opportunity to be part of this unforgettable event.
The Football Federation of Kazakhstan has also supported the initiative by fielding the Kazakhstan Legends team for the match.