SMH-ის ორგანიზებით თბილისში, ყველაზე მასშტაბური გლობალური iGaming სამიტი - SBC Summit გაიმართება
iGaming ინდუსტრიაში წამყვანი ღონისძიებების ორგანიზატორი SBC Gaming-ისა და ქართული კომპანიის, SMH-ის ორგანიზებით თბილისში აღმოსავლეთ ევროპის, ცენტრალური აზიისა და ახლო აღმოსავლეთისთვის პირველი სამიტი SBC Summit Tbilisi ჩატარდება. ღონისძიება გაიმართება 2023 წლის 23-24 ოქტომბერს შერატონ მეტეხი პალასში, რომელშიც iGaming-ის და სპორტული ბეთინგის ინდუსტრიის 1000-ზე მეტი მაღალი რანგის პროფესიონალი მიიღებს მონაწილეობას.
2020-2021 წელს SMH-თან პარტნიორობით SBC Gaming-მა SBC Digital Summit CIS (ციფრული) და SBC Summit CIS კიევში გამართა, რამაც კიდევ უფრო გააძლიერა ამ ორ ორგაიზაციას შორის თანამშრომლობა. 2021 წელს საქართველოს სათამაშო ბიზნესის ასოციაცია LDT SBC -ის ოფიციალური პარტნიორი გახდა და ხელი მოაწერა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს. კიევში გამართულ კონფერენციას დაესწრნენ ასოციაციის წევრი კომპანიების წარმომადგენლები. ასევე კონფერენციაზე სიტყვით გამოვიდა ასოციაციის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელი გიორგი მამულაიშვილი, რომელმაც მიმოიხილა „საქართველოს სათამაშო ბიზნეს ასოციაციის“ მიზნები და ქვეყანაში არსებული რეგულაციები, ასევე, ისაუბრა ასოციაციის როლზე ახალი რეგულაციების განხილვა შემუშავებაში.
2022 წელს უკრაინის სოლიდარობის ნიშნად მიღებული იქნა გადაწყვეტილება, რომ არ მომხდარიყო ღონისძიების რელოკაცია. ამის პარალელურად SMH-ის და SBC-ს ორგანიზებით შეიქმნა ფონდი, რისი მეშვეობითაც მოხდა ინდუსტრიიდან სოლიდური თანხის მობილიზება უკრაინელი ხალხის დასახმარებლად.
SBC Summit Tbilisi 2023 შეაჯამებს რეგიონში მიმდინარე მოვლენებს და დაეხმარება როგორც მარეგულირებლებსა, ასევე სექტორის წარმომადგენლებს ერთმანეთთან ინფორმაციის გაცვლაში. ღონისძიება გააერთიანებს წარმატებულ სპიკერებს, პანელურ დისკუსიებსა და ვორქშოფებს, ასევე უზრუნველყოფს ნეთვორქინგის შესაძლებლობებს.  SBC Summit Tbilisi -ის ერთ-ერთი სპიკერი სათამაშო ბიზნესის ასოციაციის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელი გიორგი მამულაიშვილი იქნება
სტუმრებს ექნებათ ექსპერტებისგან სწავლის, ინოვაციურ გადაწყვეტილებებთან გაცნობისა და iGaming და სპორტული ბეთინგის სექტორში მნიშვნელოვანი კავშირების დამყარების საშუალება. ასევე  სამიტის მნიშვნელოვანი ნაწილია გამოფენა, სადაც ბიზნესს ექნება საკუთარი სერვისებისა თუ პროდუქტების დემონსტრირების შესაძლებლობა.

The largest global iGaming summit - SBC Summit will be held in Tbilisi, Organized by SMH
SBC Gaming, a leading event organizer in the iGaming industry, and SMH, a Georgian company, are hosting the first summit for Eastern Europe, Central Asia, and the Middle East, SBC Summit Tbilisi, in Tbilisi. The event, organized by SMH, the largest global iGaming summit, will take place on October 23-24, 2023, at the Sheraton Metekhi Palace and will be attended by over 1,000 senior professionals from the iGaming and sports betting industry.
In 2020-2021, SBC Gaming and SMH held the SBC Digital Summit CIS (digital) and SBC Summit CIS in Kyiv, which further strengthened their cooperation. In 2021, the Association of Gaming Businesses of Georgia became an official partner of LDT SBC and signed a memorandum of cooperation. Representatives of member companies of the association attended the conference held in Kyiv. George  Mamulaishvili, the head of the administration of the association, gave a speech at the conference, where he reviewed the goals of the "Gaming Business Association of Georgia," the existing regulations in the country, and the role of the association in the development of new regulations.
In 2022, SBC Gaming and SMH decided not to relocate the event in a sign of solidarity with Ukraine. At the same time, they created a fund through which a substantial amount of money was mobilized from the industry to help the Ukrainian people.
SBC Summit Tbilisi 2023 aims to summarize current developments in the region and facilitate the exchange of information between regulators and sector representatives. The event will feature keynote speakers, panel discussions, workshops, and networking opportunities. George Mamulaishvili, the head of the administration of the gaming business association, will be one of the speakers at the summit.
Guests will have the opportunity to learn from experts, discover innovative solutions, and make important connections in the iGaming and sports betting sector. An important part of the summit is the exhibition, where businesses can demonstrate their services or products.
This conference is critical for the region as it allows companies and people working in the gaming industry to establish new contacts, learn about new trends, and listen to the best experts in the field. It will contribute to the development of the gaming industry and the improvement of the business environment in Georgia and the entire region.